GENEL BAŞKANIMIZIN ÖĞRETMENLER GÜNÜNE AİT ÖZEL MESAJI

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylediği gibi Türkiye Cumhuriyeti'nin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmış ülkeler arasında yerini alması çabasında en büyük görev, "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller yetiştirmekle sorumlu öğretmenlerimize düşmektedir.
24 Kasım 2012 de öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir.Eğitimin son 12 yılda çok yara aldığını ,eğitimin çağdaş uygarlık
seviyesine çıkarılması için millet olarak 7'den 70'e hepimize görev düştüğünü belirten Genel Başkanımız, "Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur. Bu iki ordunun her ikisi de kıymetlidir, yücedir. Bir millet, irfan ordusuna sahip olmadıkça savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferin köklü sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür. Bu ikinci ordu olmadan birinci ordunun elde ettiği kazanımlar sönük kalır. Milletimizi gerçek mutluluğa, kurtuluşa ulaştırmak istiyorsak, bizi ölümden kurtaran ve hayata götüren bugünkü idare şeklimizin sonsuzluğunu istiyorsak, bir an önce büyük, kusursuz, nurlu bir irfan ordusuna sahip olmak zorunluluğunda bulunduğumuzu inkar edemeyiz." sözleriyle ifade etmiş ve gelecek nesilleri öğretmenlere emanet etmiştir.
Bugün, çözmeye çalıştığımız ekonomik, sosyal, kültürel ve politik sorunlarımızın temelinde eğitim ve insan yetiştirme sistemimizin, Mustafa Kemal Atatürk'ün bize gösterdiği hedef doğrultusunda tam anlamı ile bir reforma tabi tutulamamış olması yatmaktadır.
Eğitimde henüz aşamadığımız güçlüklere rağmen öğretmenlerimizin genç kuşakları, bilginin ışığıyla aydınlatacaklarına inanıyorum.
İlkelerini Atatürk'ten, insan yetiştirme gücünü sevgiden alan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.

Genel Başkan
Serap GÜLHAN

 

 

Sitede yer alan materyallerin tümü telif hakkı içermektedir.İzinsiz Kopyalanamaz ve Çoğaltılamaz.