Sayı:301//2012
Konu: Anayasa hakkında fikir ve taleplerimiz 18 Mayıs 2012

T.C.
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ
MECLİS BAŞKANI Sayın Cemil ÇİÇEK
ANKARA


Sayın Çiçek, meclis başkanlığınızca partimize gönderilen yazı ile hükümetinizce yeni yapılacak anayasa hakkında fikir ve görüşlerimizi öğrenme talebiniz bulunmaktadır.
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, görev yaptığınız makam Yüce Türk milletinin makamı olup, Türkiye Büyük millet meclisinde Milletin oyları ile seçilen siz kardeşlerimiz yaptığınız yeminle Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü koruyacağınıza yemin etmektesiniz.
Durum böyle iken, 12 yıllık iktidarlık döneminizde çıkardığınız yasa ve kanunlar çerçevesin de bu ülkenin gerçek sahiplerini azınlık konumuna düşürdüğünüz gibi, üstelikte, Türk milletinin hak ve istekleri doğrultusunda görev yapmak yerine, Sayın Abdullah GÜL’ ün de seneler öncesi söyleminde yer alan tabir ile Avrupa Birliği ( haçlı birliğinin )talimatları doğrultusunda görev yapmaktasınız. Üzülerek belirteyim ki, sizin ve hükümetinizin bu ülkenin yararına yapmış olduğu hiçbir çalışma göremedim. Fabrikalarımız, kurumlarımız devlete yük oluyor diye yabancı sermayeye satılırken, Siyasi partiler hala devletin sırtına yüktür. Seçim ve devlet yardımları adı altında siyasi partiler tarafından devlet zarara uğratılmaktadır. Seçim yardımları yeni kurulan partilerin devlet yönetimine hazırlanması ve örgütlerini tamamlaması amacı ile yıllar öncesinde denetim altında küçük partilere verilmekte iken, şimdi tamamen getirim haline getirilerek küçük partilerin yaşam şansı ellerinden alınırcasına kemikleşmiş partilere verilmektedir.
Sayın Çiçek demokrasi bu mudur?
Demokrasi işini bilenin işini yürütmesi midir?
Diğer yandan, askerlerimizin Ergenekon vs suçlamalarla cezaevlerine atılmaları,
Sayın çiçek Bu milletin askerine terörist damgası vurup, cezaevlerine attınız. Peki, size soruyorum,

Türkiye Büyük Millet meclis çatısı altında vekil olarak görev yapan arabalarında Pkk’lı taşıyan, Pkk’ya açıkça destek veren BDP’li vekillerin, vekillikleri düşürülüp vatana ihanetten haklarında işlem yapılmamaktadır. Neden terörün ve teröristin sırtı sıvazlanmaktadır.

İktidarlık döneminiz de; hayvancılık, tarım bitirilmiş, tarım ve hayvancılık ülkesi olan vatanımız yabancı sermayenin kucağına itilmiştir.
Yerli hayvanlarımız kurban bayramlarında satış bölgelerine gönderilmezken dışarıdan ithal edilen çiğ kurutulmuş domuz eti ile beslenen Angus cinsi hayvanlar kurbanlık olarak bu millete satılmıştır.

Sayın Çiçek, Dağda bulunan bir militanın sözünü sizinle paylaşmak isterim,
Bu vatanın ekmeğini yiyip, bu vatana ihanet eden şahıs bana ukala bir şekilde;
Erkekseniz gelinde elimizdeki askerlerinizi kaymakamınızı ve insanınızı alın, onlara işkence yapıyoruz. İstediğimiz gibi faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kendi vatandaşınız elimizde siz onları bile elimizden alamıyorsunuz?
Bu sözler çok acı ve düşündürücü, Sayın Çiçek 12 yıl önce terörist sahipleri ölen leşine dahi korkudan sahip çıkamazken şimdi, üstelikte devlet malına zarar verilerek, kahraman edası ile hastane morgunda alınmaktadır. Yorumu size bırakıyorum.
Diğer bir unsur ise; dinler arası diyalog adı altında çıkarılan yeni kılıf, Sayın Emine Erdoğan ve sizler, kiliselerde mum yakıp, dualar ediyorsunuz. Merak ettiğim husus dinler arası diyalog diğer ülkeler için geçerli değimli? neden Sayın Obama ve diğer ülke liderleri gelip camilerimizde namaz kılmıyorlar. Diyalog sadece Türk milleti için mi?
Sayın Çiçek bu vatanın her karış toprağının sahibi Yüce Türk milletidir. 12 yıllık iktidarlığınız da Terör artmış, Türkiye Cumhuriyet’i yabancı sermayenin ve yabancıların cenneti haline gelmiştir.
Size tavsiyem bırakın AB’nin emir ve talimatlarını, sine-i millete dönün, Millet aç ve perişan sizler bu milletin oyları ile iktidara geldiniz bu millete layık olun. Devlete canını feda etmiş, askerimizin onuru ile oynamayın. Zira bu aziz millet suskundur, ses çıkarmaz ama öyle bir şimşek çakar ki beyninde işte o zaman o ateş hepinizi yakar. Millete hesabını veremeyeceğiniz işlere girmeyin.
Bütün bu bilgiler ışığında hükümetiniz dönemin de çıkarılacak anayasa’nın milletin ve devletin yararına olmayacağına kanaatimiz oluştuğundan hiçbir şekilde AYYILDIZ Partisi olarak destek vermiyoruz.
Gereğini arz ve talep ederim.


Serap GÜLHAN
Genel Başkan

 

 

Sitede yer alan materyallerin tümü telif hakkı içermektedir.İzinsiz Kopyalanamaz ve Çoğaltılamaz.