23 Nisan 2012

AYYILDIZ Partisi Genel Başkanı Serap GÜLHAN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kurtuluş savaşında maneviyatın, maddiyatı yendiği o savaşta; elinde bulunan kağnı arabasına Mehmetçiğe gidecek mermileri ve topları derdest ederek kilometrelerce uzak olan cepheye daha 9-10 aylık yavrusunu da yanına alarak cepheye Mehmetçiğe mermi ve mühimmat taşıyor. Yağan yağmurda bile Canından bir parça olan yavrusunu düşünmeden elinde bulunan battaniyesini cephanenin üzerine örtüyor. Cepheye ulaştığında soğuktan ve yağmurdan kaybettiği evladını görünce de sadece; Vatan sağ olsun diyor.
Bunu gören Mehmetçik Elif Anam Battaniyeyi neden yavrunun değil de, cephanenin üzerine örttün Minicik yavru’yu neden düşünmedin diye sorunca da

Ey oğul; Kaybedilen bir evlattır. Ben onu yine yaparım. Ama eğer evladımı değil de cepheye getirdiğim cephaneyi telef etseydim. Benim Mehmetçiğim düşmanın karşısında telef olurdu. Şimdi bir evladım gitti, ama o zaman binlerce evladımı kaybederdim. Vatanım olmadıktan sonra, özgür olmadıktan evladı neyleyim. Önce vatanım olsun ondan sonra evlat deyince;
onurlu Türk askeri durumun ciddiyetini ve yapılan fedakârlığın büyüklüğünü görerek Elif anayı bağrına bastı. Evet, arkadaşlar işte Türkiye Cumhuriyeti böyle asil analarla kuruldu. Dünya da bir eşi dahi görülmeyen asil ruhlu Türk kadını Hep erim dediği kocasının yanında yer almış. Gerekirse onunla beraber vatan için cephelerde can vermiştir.
Kurtuluş Savaşı 19 Mayıs 1919 tarihinde başlamış 1922 tarihine kadar devam etmiş 4 yıl süren bu milli mücadele aziz Türk milletinin vatan, bayrak, inanç azmi ve aşkı ile zaferle sonuçlanmıştır. Yurdumuzu düşman işgalinden kurtaran ve vatan topraklarını feda ettikleri kanları ile sulayan şehitlerimiz, gazilerimiz gelecek nesillere onurla ve şerefle yaşabilecekleri bir vatan bırakmışlardır.

23 Nisan 1920 yılına kadar süren bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesi Türk milletinin zaferi ile hedefine ulaşmış, Dünya devletleri arasında onurlu ve şerefli yerini almıştır. Ulu Önder Atatürk milli mücadelenin ve Cumhuriyetin anlamı olan bu büyük günü değer verdiği çocuklara armağan etmiştir.

AYYILDIZ Partisi Genel Başkanı Serap GÜLHAN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

10 yıl öncesine kadar büyük bir coşku ve vatan aşkı ile kutlanan bağımsızlık günümüz maalesef Türkiye Büyük Millet meclisine düşen hain gölge ile şevkini ve coşkusunu yitirmiştir. Bugün itibari ile hainlerle kol kola vatan topraklarını karış karış satan zihniyetler, bukalemun görüntüleri altında amaçlarını gerçekleştirmektedirler.23Nisan 2012 de vatan evlatlarına kurşun sıkan zihniyetlerle tokalaşan, kucaklaşan lider olduklarını beyan eden kardeşlerim acaba bugün meclis çatısı altında yaptıkları vatan ve bayrak sever olduklarına dair konuşmalarına kendileri inandılar mı? Milleti bukalemun görüntüleri altında kandırabilirler ama Allah'ı asla. Yüce Türk milleti kendisine hainlik eden insanlara, toplumlara tarih boyunca en ağır dersi vermiştir. Bugünde gerektiğinde verecektir. Hainler ve Meclisteki işbirlikçileri şunu bilsinler ki;

Türkiye Cumhuriyet'i ilelebet payidar kalacaktır.
Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor.
Bir hilal uğruna Yarab ne güneşler batıyor.
Bu vatanın her evladı asker doğar ve asker olarak ölür.
Ne mutlu Türk'üm Diyene !!
BAĞIMSIZLIK GÜNÜMÜZ KUTLU VE MUTLU OLSUN.
Hepinizi saygı ile selamlıyorum.
 

 

Sitede yer alan materyallerin tümü telif hakkı içermektedir.İzinsiz Kopyalanamaz ve Çoğaltılamaz.